Писанка мальована з любов’ю подарована

Великдень – найбільш вшановане  свято українців. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим днем весни. Великдень нині символізує всеціле  відродження  й оновлення. Українці відзначали його ще задовго до встановлення християнства в Київській Русі, і називалося воно «Великий День».

День весняної перемоги над зимою, світла над темрявою, торжества життя над смертю. Зазвичай пекли великодні «бабки» та прикрашали різноманітними способами яйця, які ми знаємо сьогодні як паски, писанки і крашанки. Великоднє яйце – один з найдавніших символів зародження і вічного оновлення життя.

Напередодні  свята Пасхи  учні Гімназії №10   намалювали ілюстрації, картини на полотні, створювали  писанки та мальованки, брали участь у майстер-класах. Творчі роботи учнів були представлені на виставці «Писанка мальована з любов’ю подарована».  На уроках образотворчого мистецтва  під керівництвом Лавренюк Ольги Петрівни  діти намалювали малюнки на тему «Великодні мотиви».  На уроках  технології дівчатка  5-Б та 9-Б виготовили оригінальні листівки в техніці «ізонитка» із зображенням писанок,   лебедів вірності та диво-квітів.  Учні  1-А та 1-Б класів розфарбовували мальованки та виготовляли «Великодню курочку». Дівчатка та хлоп’ятка 2-А та 2-Б класів виліпили  чудові  кошики із пасками та гілочками верби, виконали «Дерево мальованок».  У 5-А класі  відбувся майстер – клас «Розмалюю писанку». П’ятикласники із задоволенням малювали яскраві візерунки на  видуванках. Соціальний педагог  Олексійчук Олександра Вікторівна допомагала учням декорувати мальованки атласними стрічками, якими прикрашали великоднє гільце.  Дівчатка 5-Б класу виготовили чудові підставки для писанок із фоамірану та фетру  –  курочки та кошики.

Усі творчі роботи дітей були  представлені на виставці: мальованки,  атласні та бісерні, печворк, із паєток, ниток,  традиційні писанки, декоративні панно,  листівки, великодні композиції. Особливу увагу привертали увагу картини на полотні, виконані  такими учнями: «Мяв-мяв» Оксани Лавренюк, 1-А, «Папуга», «Дівчина із трояндами», «Харків», «Гілочка лимонів» Каріни Осіпової, 5-А, «Незламна Україна», «Україна переможе» Ангеліни Бобер, 5-А, «Венеція» Діани  Вознюк, 9-Б. Вікторія Ольшевська, учениця  6-В класу,  представила картину  «Настроєвий пейзаж»,  в техніці діамантової мозаїки «Гірський пейзаж».  Ніжністю та настроєм літа віє від картини  «Букет квітів» учителя початкових класів Інни Михайлівни Гончарук. Романтично-мінливі «Кали» учителя образотворчого мистецтва Ольги Петрівни Лавренюк символізують гармонію, оберіг сімейного щастя. Так, Гімназія № 10 –  велика родина, де навчаються   талановиті,  творчі, обдаровані діти!

Педагогом-організатором  Анною Миколаївною Птушко у  фойє школи було організовано оформлення  фотозони до свята Великдень «Писанковий дощ». Учителі, батьки, діти виконали оригінальні писанки у різних техніках візуального мистецтва: витинанка, аплікація, паперопластика, колаж, вінтаж та інші.    Завершилась підготовка до українського традиційного свята Пасха прикрашанням декоративного великоднього дерева.   Діти принесли смачні паски для воїнів ЗСУ.

Слава  захисникам України!

Сила традицій і сила творчості

в їх поєднанні – животворне джерело всякої культури.

Петро Савицьки

Учитель образотворчого мистецтва