Тиждень безпеки дорожнього руху

З метою привернення уваги учасників освітнього процесу (дітей, батьків, працівників закладу освіти) до основних складових безпеки життя, дотримання безпечних правил, норм поведінки в суспільстві, безпеки дорожнього руху, розвитку безпечного освітнього середовища у Гімназії № 10 пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху, у межах якого відбулося ряд заходів:

• Флешмоб-руханка «Молодь за безпеку дорожнього руху» для учнів 1-6 класів;
  • Участь у Всеукраїнському конкурсі фото- та відеоробіт в межах національного проєкту «Безпечна країна»;

• Проведення національного уроку «Безпечна дорога додому» з основ безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод»;
  • Зустріч з працівниками Національної поліції України, які інформували здобувачів освіти про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод, ризик дорожньо-транспортного травматизму, а саме небезпечної поведінки на вулицях і дорогах, невикористання шоломів та ременів безпеки, недотримання швидкісного режиму та правил дорожнього руху.
  • У бібліопросторі закладу освіти оформили тематичні інформаційні стенди та книжкові виставки. Вікторія Бриковець, завідувачка бібліотекою, за допомогою ілюстрованих плакатів нагадала про сигнали світлофора, пішохідний перехід тощо.  Діти дізналися про історію правил дорожнього руху та розвивали навики уважності і спостережливості, як уникати неприємностей, що можуть трапитись на вулиці.

У межах Тижня провели моніторингове дослідження побажань батьків та педагогів щодо покращення організації дорожнього руху біля закладу освіти. В анкетуванні взяли участь 80 батьків та 14 педагогічних працівників.

Серед опитаних респондентів майже 43% батьків вважають, що організацію дорожнього руху біля Гімназії №10 забезпечено на достатньому рівні, а 38%  – на середньому.

Серед учителів 78% надали перевагу середньому рівню і майже 22% – достатньому.

Задля запобігання травматизму на дорозі батьки та учителі визначили найбільш пріоритетні потреби:

• Оновити розмітку пішохідного переходу.
  • Встановити світлофор для регулювання руху на зебрі.
  • Розмістити стилізовані скульптури «Хлопчик-пішохід».
  • Встановити камери відеоспостереження на ділянках, де діти переходять дорогу.
  • Належним чином облаштувати тротуарну доріжку по вулиці  Гетьмана Сагайдачного, яка забезпечить безпеку руху дітей і комфортність.
  • Покращити якість дорожнього покриття.
  • Облаштувати заасфальтовані паркувальні місця для автомобілів.
  • Встановити світлоповертальні знаки «Увага, діти!», щоб одразу було зрозуміло, що поруч знаходиться заклад освіти.
  • Облаштувати освітлення пішохідного переходу в темну пору доби.
  • Патрульній поліції контролювати стоянку стороннього транспорту на узбіччі ( автобус перед знаком пішохідного переходу).

Тож бережіть своє життя та здоров’я, неухильно дотримуйтесь Правил дорожнього руху, не забувайте про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Наше життя та здоров’я –  це наша відповідальність!

Тетяна ШЕВЧУК, заступник директора з навчально-виховної роботи.