1 березня – Всесвітній день цивільної оборони

У Гімназії № 10 Звягельської міської ради для учнів 1-11 класів проведено низку заходів у межах Всесвітнього дня цивільної оборони.

1 березня 1972 року була створена Міжнародна Організація Цивільної Оборони, яка навчала людей самозахисту у разі катастроф.

Із 1990 року щорічно 1 березня День цивільної оборони відзначають всі країни, які вступили в МОЦО, в їх числі й Україна.

У Всесвітній день цивільної оборони проводяться різноманітні заходи та акції, які спрямовані на збільшення обізнаності громадськості про небезпеку надзвичайних ситуацій та про заходи, які можуть бути вжиті для їх запобігання або зменшення їх наслідків. Також цей день використовують для проведення навчальних семінарів, тренувань тощо.

У 2023 році під час повномасштабної війни День цивільної оборони особливо актуальний, адже від дій російської армії часто страждає мирне населення.

Для учнів 1-7 класів проведено урок-гру «Територія цивільної оборони», для учнів 8-11 класів – вікторину «Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти».

Учителями предметів «Захист України» та основи здоров’я були організовані практичні заняття, на яких здобувачі освіти удосконалили навики та пригадали способи зупинки кровотечі, методи накладання джгута та комплекси медичних заходів, спрямованих на надання долікарської допомоги у невідкладних станах, а також практичне заняття, присвячене вивченню індивідуальних засобів захисту та порядку їх використання. Такі знання є надзвичайно актуальними, адже можуть допомогти врятувати життя людям, які цього потребують.

Педагоги гімназії пройшли курс «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях» на платформі відкритих онлайн-курсів PROMETHEUS.

Здобувачі освіти та їхні наставники опрацювали курс «У безпеці», розроблений у межах програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (програма EGAP), яка реалізується Фондом «Східна Європа» та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за підтримки Швейцарії.

Цей день у закладі освіти був присвячений підвищенню свідомості дітей та дорослих про значення заходів цивільної оборони для захисту людей і майна в разі надзвичайних ситуацій: природних катастроф, техногенних аварій, терористичних актів, бойових дій тощо.

Лілія ОПАНАСЮК, заступник директора з навчально-виховної роботи