День цивільного захисту в гімназії

Щорічне проведення Дня цивільного захисту в закладах освіти є важливою подією, яка нагадує усім учасникам освітнього процесу про необхідність бути готовими до можливих небезпек та надзвичайних ситуацій.

26 квітня 2024 року в Гімназії № 10 Звягельської міської ради проведено День цивільного захисту, метою якого було підвищити обізнаність про можливі загрози, виклики та небезпеки, які можуть виникнути у мирний час та в умовах воєнного конфлікту.

У межах Дня цивільного захисту проведено турнір «Заради Спокою Учнів» для 4-х класів та квест для учнів 5-11 класів. Практичні заняття та ознайомлення школярів з основами цивільного захисту були проведені у відповідних локаціях:

1.  «Надання першої домедичної допомоги» (зупинка кровотечі, накладання пов’язки на рану);
  2.  «Одягання протигазу»;
  3. «Попади в ціль або метання гранати»;
  4.  «Тривожна валізка»;
  5.  «Безпека життя в надзвичайних ситуаціях»;
  6. «Пересування на полі бою»;
  7.  «Маршрут безпеки «Сапер»;
  8. «Орієнтування з компасом»;
  9.  «Смуга перешкод»;
  10.  «Безпека в об’єктиві».

Здобувачі освіти на кожній локації отримали змістовну інформацію про цивільний захист і основи пожежної підготовки, зокрема відпрацьовували прийоми першої домедичної допомоги, накладання пов’язок на рану, нормативи з надягання протигазу, виконували силові вправи та долали смугу перешкод.

Кульмінацією заходу для гімназистів стала лінійка, на якій було підбито підсумки квесту.

У 1-11 класах проведено години класного керівника з тем:

1-4 кл. «Цивільний захист – це не жарти, треба всім про нього знати”,

9-11 кл. «Захисти своє життя. Порядок дій у НС».

Здобувачі освіти опрацювали такі напрямки цивільної безпеки:

• Правила поводження при обстрілах
  • Якщо потрапив у полон
  • Вибухонебезпечні предмети, замасковані під побутові
  • Прогулянки на природі (про заборону прогулянок до лісу, річки)
  • Повітряна тривога! Не ігноруємо
  • Пожежна безпека
  • Небезпека отруєння хімічними речовинами
  • Поведінка в соціальних мережах.

Гімназисти переглядали відеоматеріали із «Зони мінної безпеки», «Зони протипожежної безпеки», «Зони домедичної допомоги», «Зони безпеки життєдіяльності» у Класі безпеки на вебсайті закладу освіти.

У фоє гімназії створена виставка дитячих малюнків “Безпека життя у надзвичайних ситуаціях”.

Виставка літератури з питань цивільного захисту «Безпека в житті – життя у безпеці» організована у бібліотеці.